MIME-Version: 1.0 Content-Location: file:///C:/D1362A13/Lathatatlanlegio.htm Content-Transfer-Encoding: quoted-printable Content-Type: text/html; charset="us-ascii"
Láthatatlan légió, vezérkari főnök nélkül
Lemondott Szenes Zoltán vezérkari főnök, jelentette az MTI nemrégiben. A hír váratlanul jött és még a bennfentesek sem voltak felkészülve rá, vagy ügyesen titkolták. Így messziről úgy tűnik, hogy a politika, (vagyis a kormányzó párti politika), teljesen átvette az irányítást, még a katonai, tehát szakmai kérdésekben is.
Juhász „villatulajdonos” Ferenc min= iszter a lemondást azonnal hirtelenében el is fogadta, gondolv&aacut= e;n, jobb a csárdában egy dudás, mint kettő. Juh&aacut= e;sz Ferenc az, akinek a nevéhez fűződik az a szégyentel= jes esemény, amellyel gyakorlatilag megsemmisítette a magyar hadsereget. Azt a magyar hadsereget, amelyet mind az Antall, Horn és Orbán kormány ideje alatt politikai konszenzus alapján sikerült az átszervezést úgy elindítani, h= ogy a kelleténél ne kerüljön többe az adófizetőknek, és az ország biztonsága se legyen veszélyeztetve.
Ma nem létezik konszenzus, hanem egy villatulaj= donos dönt!!
A honvédelem katonai létszáma 8000 alá süllyedt, amelynek egy jelentős része, köz= el ezer fő az országtól távol idegenbe teljesí= ;t szolgálatot.
A dologgal talán még baj sem lenne, ha a= nnak célja és oka helytálló lenne, vagyis a terroris= ta veszély, amire annyit hivatkoznak valóban a terroristák és a terrorizmus ellen szólna.
Ez a hangzatos és fellengzős hivatkoz&aacu= te;s a múltban sem, de mára már semmilyen formában nem állja meg a helyét, hiszen egy héttel korábban = maga Bush elnök jelentette ki, hogy semmilyen bizonyíték ninc= s az iraki terrorizmussal kapcsolatban.
Az elnök elfogadta azt a szakértői véleményt, amelyet egy bizottság hozott nyilvánosságra.
Kijelentette, hogy a katonai akció emiatt nem érte el a célját, de nem volt hiábavaló.=
Ez a mondandó mindenesetre elég vicces, = de meglehetősen értelmetlen.
Az rendben van, hogy az USA= egy gazdag ország és felrúgva minden nemzetközi jogszabályt, azt csinál amit akar, (még a pénzével is !).
Itt és most, erkölcsi kérdés= eket ne vizsgáljunk!
Azonban mi is olyan gazdagok vagyunk?
Akkor, amikor a költségvetési hiány az egeket döngeti? Akkor, szállítmányozási és víztisztító alakulattá szervezzük á= t a honvédelmünket?
A terrorizmus elleni harc lenne viszont a dolog kisebb= ik része. Ha megnézzük a honvédelmi kiadást, akkor fagy le igazán a képünkről a mosoly. Mert mit mondhatunk arra, ha két évvel ezelőtt vásárolnak egy katonai szállító repülőgépet (AN-26) 600 millió forintért, és ma ott van a költségvetésben javítás, és alkatrészbeszerzés címén 530 millió forint.
Ez körülbelül annyit jelent, mondjuk: m= intha az én Opelemet, amelyet 2,5 millió forintért vásároltam (legyen 4 éves használat után) 2,1 millió forintért kellene megjavítani.
A majdnem 6 milliárdos objektumőrzé= st már kitárgyalta a média így erről most nem ejtünk szót.
Azonban nem állhatom meg, hogy ne fejezzem ki csodálkozásomat a 2400 milliós Laktanya Rekonstrukciós Programban meghatározott összeg felett. <= /p>
Mert azonnal feltüremkedik a kérdés= , hogy kinek? Hiszen katona már nincs, amennyi van, azt a meglév!= 7; bázisokon maradéktalanul el lehet helyezni.
Van még érdekesség a magyar honvédségnél, ha példának okáért megnézzük a hadrafoghatóság céljára elhasznált eszközök és lő= ;szerekre felhasznált keretet, és a reprezentációs kiadásokra szánt összeget, akkor meglepődve láthatjuk, hogy az, háromszorosa az előbbinek.
Ezek után mit gondolhatunk a vezérkari főnök lemondásáról, ha nem azt, hogy nem lehetett más útja. Mert a felelősség az övé. Övé a felelősség azért a hadseregért, amely nem létezik. Hogy tudja működtetni a hadsereget, a haza védelmében, ha nincs?
Hol van a hadsereg, hol vannak az eszközök, = amely felett diszponálni kell, vagy lehet.
A meglévők jelentős rész&eacut= e;t megsemmisítették, vagy éppen most ajándékozzák el, hiszen mi magyarok egy gazdag é= ;s sikeres nép vagyunk. Van pénz mindenre, azzal senki ne törődjön, hogy hajléktalanokat kerülget az aluljárókban. A politika majd dönt, a fejünk felett= a társadalom nélkül. Mára a választás= okon a részvételi arány 40% alá csökkent.
Csodálkoznak, hogy nem mennek el szavazni az em= berek? Már tizenöt éve szisztematikusan szoktatják le az embereket a gondolkodásról, a társadalmi együttműködésről. Csak a politika (?) szava hallható, amelyet a kézben tartott média visszhangozik= .
Pusztán azért, hogy az úgynevezett politikai elit karrierjét semmi se zavarja.
Eközben a társadalom az eszement és elkapkodott honvédelmi átszervezéseken 1000 és = 1000 milliárdot veszít.
Így tehát a politika azt tesz, amit akar= . Azt tesz a villatulajdonos miniszter azzal a három HM tulajdonú céggel is, (Currus Rt., Arzenál Rt= ., és a HM ArmCom Rt.-vel) amit akar.
Vagyis privatizálja őket igaz csak részben, de ez már tulajdonképpen részletkérdés.
Privatizálja annak ellenére, hogy hat párti egyeztetéssel iktatták törvénybe, ho= gy a kilenc céget, állami tulajdonban tartva működtetik tovább.
Ezeket a cégeket, am= elyet a honvédség eszközeinek javítására és karbantartására hoztak még anno létre= , a mindenkori miniszter felügyelete mellett.
Nos, megállapodás ide, törvé= ny oda, pont a legértékesebb három részvénytársaságot vonják ki a HM ellenőrzése alól.
De azért van jó hírem is, néhány erdőgazdaságot, amelyek szintén a HM tulajdonában vannak, azokat megtartanak.
Bizony-bizony jól jöhet az még, his= zen a legkifizetődőbb az állami kontóra történő vadászat.
&nbs= p; &= nbsp; &nbs= p; &= nbsp; &nbs= p; &= nbsp; Cs. Szabó Béla